03 lipca 2020

Anna Cyrkunowicz

BYĆ FLORYSTĄ

Anna Cyrkunowicz

Być Florystą

2019-2025

 

 

 

 

PORADA FLORYSTY - DODATEK

Technika czyni Mistrza

Chociaż współcześnie najmodniejszy jest minimalizm, warto pamiętać o tym, że wszelkie dekoracje i te stricte ślubne i te okolicznościowe mogą być wzbogacone przez elementy wykonane ręcznie. Niekiedy trzeba zaaranżować jakąś powierzchnię, nie zaszkodzi posiłkować się metodami wikliniarzy, dekoratorów, grafików, rzeźbiarzy, malarzy, tynkarzy, harcerzy, żeglarzy, ogrodników, krawcowych, modystek czy plastyków.

 

Można przeplatać liście, można je przycinać, zwijać, malować farbami. Można używać liści do zdobienia tkanin i mam tu na myśli, że pomalowany liść pomaga nam odciskać wzory na papierze/materiale.

 

Wszelkie węzły mile widziane.

 

Łączenie patyczków tak, jakbyśmy chcieli zrobić szałas niekiedy okazuje się niezbędne.

 

Techniki plastyczne, znane z przedszkola, takie jak kolaż, wydzieranki czy wyklejanki mogą być tymi, które pomogą nam stworzyć przykładowo ściankę.

 

Można używać koronek szydełkowych czy gotowych gipiur również w ten sposób, że owinięte na wałku do malowania/do ciasta pomogą nam później uzyskać ciekawy wzór na papierze, którego użyjemy do wykończenia bukietu. Kto malował ścianę we wzory gotowymi wałkami, wie o jakiej technice mowa.

 

Odciskanie gipiury w gipsie/masie papierowej pomaga uzyskać imitację żłobień.

 

Jeśli ktoś, kiedyś widział, co można zrobić z sutaszu, wie do czego zmierzam nakłaniając by poznać również techniki wyszywania, naszywania, tkania, mereżkowania. Niekiedy wystarczy tylko nawiązać do tego, zrobić coś do złudzenia podobnego z kwiatów i pędów, i to właśnie jest tym, czego się szuka i oczekuje od florysty.

 

 

 

Wszystkiego dobrego :)

Anna Cyrkunowicz